Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Для приватизації ділянки необхідно погодити його межі із суміжними власниками

31 липня 2018, 11:34
261
0
Реклама

Суть справи: на підставі рішення місцевої ради була приватизована земельна ділянка без погодження власниці суміжньої ділянки. Вона оскаржила такі дії до суду, вказуючи, що відповідач без її згоди зайняв частину земельної ділянки, яка знаходилась у її користуванні.

Місцевий і апеляційний суди відмовили у задоволенні позову. Вони вказали, що погодження меж є виключно допоміжною стадією, спрямованою на уникнення технічних помилок. Підписання акту погодження самостійного значення не має, воно не призводить до виникнення, зміни або припинення прав. Таку ж позицію сформулював ВС у справі № 681/1039/15-ц.

З таким висновком не погодилась колегія суддів Цивільного суду ВС і передала справу на новий розгляд місцевому суду. Верховний суд вказав, що погодження меж із суміжними власники (користувачами) є обов'язковим при приватизації земельної ділянки.

Відповідну постанову у справі № 263/11779/16-ц ВС прийняв 11.07.2018.

Для оперативної реакції при вирішенні будь-яких земельних питань варто відстежувати зміни в реєстрі нерухомості за допомогою електронних засобів. Таку можливість надає спеціальний сервіс «SMS-Маяк», запущений на технічній базі «ЛІГА:ЗАКОН». З його допомогою про зміни в реєстрі нерухомості можна оперативно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також повідомленням в кабінеті користувача.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини