Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Суди відібрали землю без компенсації добросовісному набувачу

23 липня 2018, 12:01
194
0
Реклама

Суть справи: місцева рада надала у власність кільком громадянам земельні ділянки у прибережній захисній смузі, після чого вони були продані.

Прокурор оскаржив до суду рішення ради, оскільки вони порушують право інших громадян на доступ до берегів річок, на відпочинок та вільне користування водними ресурсами. Суди першої та апеляційної інстанцій, задовольняючи позов прокурора, повернули землі у власність територіальної громади без компенсації їх вартості формально добросовісним набувачам.

З такою позицією погодився Верховний суд. Він вказав, що набувачі повинні були знати про те, що ділянки перебувають у межах прибережної захисної смуги, а тому незаконно вибули з володіння держави. Відповідну постанову у справі № 372/2180/15-ц Велика палата ВС прийняла 15.05.2018.

При вирішенні будь-яких земельних питань контроль з метою оперативної реакції на будь-які помилки або навмисні незаконні дії варто доповнити відстеженням змін в реєстрі нерухомості за допомогою електронних засобів. Таку можливість надає спеціальний сервіс «SMS-Маяк», запущений на технічній базі «ЛІГА:ЗАКОН». З його допомогою про зміни в реєстрі нерухомості можна оперативно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також повідомленням в кабінеті користувача.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини