Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як без суду можна вирішити спори у сфері ліцензування?

13 липня 2018, 15:00
173
0
Реклама

З початку 2018 року цією радою розглянуто 36 скарг суб'єктів господарювання на дії органів ліцензування та 36 звернень органів ліцензування про надання згоди на проведення позапланових перевірок дотримання вимог ліцензійних умов. Найбільше скарг надійшло на дії Мінприроди (10), Державної служби з безпеки на транспорті (6) і НКЦПФР (5). У 54% випадків скарги були удоволетрени - ДРС видала органам ліцензування розпорядження про усунення порушень законодавства.
Найбільше звернень з приводу перевірок надійшло від Державної служби з лікарських засобів і контролю за наркотиками (19) і Державної архітектурно-будівельної інспекції (10). У 42% випадків відмовлено в узгодженні дозволів на проведення позапланових перевірок.
Нагадаємо, Експертно-апеляційна рада створена на виконання вимог Закону «Про ліцензування видів господарської діяльності». До її складу в даний час входять 34 особи (22 представника громадських організацій та 12 державних службовців).
Рішення ради є підставою для видання Держрегуляторної службою розпоряджень про задоволення апеляції або її відхилення чи приписів про усунення порушень законодавства у сфері ліцензування.
У свою чергу, рішення ДРС, прийняті в межах її повноважень, є обов'язковими для виконання органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, юридичними особами всіх форм власності, а також фізичними особами - підприємцями. При цьому оскарження в суді розпорядження ДРС, виданого на підставі рішення Експертно-апеляційної ради, не звільняють органи ліцензування від обов'язку виконати таке розпорядження.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини