Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінекономрозвитку запропонувало скоротити перелік видів діяльності, які ліцензуються

22 грудня 2017, 09:01
201
0
Реклама

На сайті Мінекономрозвитку оприлюднено законопроект про скорочення видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, зменшення адміністративного тиску на господарюючих суб'єктів і дерегуляцію бізнесу.

Розробники законопроекту запропонували скасувати ліцензування посередництва в працевлаштуванні за кордоном, а також промислового лову водних біоресурсів за межами юрисдикції України. Документ передбачає удосконалення норм щодо можливості провадження госпдіяльності за декларативним принципом (на підставі декларацій). У зв'язку з такими нововведеннями законопроект також коригує регулювання адмінвідповідальності в частині дозвільної системи у бізнесі.

Скасування ліцензій у Мінекономрозвитку обґрунтовують їх неефективностью (щодо посередництва) і надмірним регуляторним тиском (у питанні дозвільних «риболовецьких» процедур).

Замість діючої процедури законопроект передбачає, що господарюючий суб'єкт має право надавати послуги з посередництва на підставі поданої дозвільному органу або центру надання адмінпослуг декларації в порядку, визначеному Законом «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». При цьому декларант повинен мати примірник зовнішньоекономічного договору (контракту) про надання посередницьких послуг у сфері працевлаштування, укладеного з іноземними господарюючими суб'єктами, українською мовою, або його нотаріально засвідчений офіційний переклад.

Відносно лову біоресурсів чиновники запропонували при відмові від ліцензування обмежитися діючими галузевими дозвільними процедурами. Тобто для провадження такої діяльності буде необхідна тільки наявність дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів за межами юрисдикції України, а також лімітів спеціального використання водних біоресурсів і квот видобування.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини