Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд прийняв низку нових дерегуляційних заходів

19 грудня 2017, 13:58
152
0
Реклама

Кабмін реалізував черговий дерегуляційний етап шляхом скасування 300 актів, що втратили актуальність, а також спростивши низку дозвільних і митних процедур. Ці заходи було схвалено на засіданні 18 грудня.
Тепер іноземному бізнесу буде простіше організовувати українські представництва - скасовано необхідність отримання погодження придбання, переобладнання або оренди приміщень у Генеральній дирекції з обслуговування іноземних представництв.
У Кабміні пообіцяли звернутися до Президента з приводу скасування Указу «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки». Чиновники посилаються на те, що податківці всупереч положенням Податкового кодексу штрафують підприємців за зазначені порушення. Йдеться про штрафи за:
- перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах;
- неповне оприбуткування готівки в касах;
- витрачання готівки з виручки, отриманої від реалізації продукції та інших касових надходжень на виплату зарплати;
- перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки;
- проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем платіжного документа,
- нецільове використання отриманих у банку готівкових коштів.
Крім того, буде скасовано необхідність проведення переоцінки запасів родовищ корисних копалин кожні 5 років експлуатації ділянки надр, незалежно від зміни кількісних показників запасів вуглеводнів.
Серед прийнятих урядом заходів - і підтримка хімічної промисловості шляхом розширення переліку компаній, що отримують квоти на ввезення окремих видів сировини без сплати акцизу. Крім того, було створено перелік підприємств, що отримують квоти на отримання та ввезення уайт-спіриту без сплати акцизу.
Кабмін також повідомив про оптимізацію процедури розмитнення товарів у портах. Раніше за відсутності попередньо поданої електронної інформації про товари на борту судна порт не дозволяв судну заходити в свою акваторію. Відтепер за відсутності такої інформації буде заборонене тільки вивантаження товарів (це можна буде зробити через добу після надання зазначених відомостей).
Також, як ми вже писали вчора, Кабмін лібералізував порядок застосування касових апаратів. Детальніше про ці нововведення можна прочитати в новині «Підвищено поріг використання касових апаратів, а також розширено перелік операцій з їх використанням». Перший заступник Міністра економічного розвитку Максим Нефьодов обґрунтував таке спрощення дорожнечею та надлишковою формалізованістю придбання і використання РРО малим бізнесом.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини