Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЖКГ

Комерційний облік природного газу хочуть індивідуалізувати

15 грудня 2017, 12:00
220
0
Реклама

Група народних депутатів зареєструвала законопроект № 5722-д від 14.12.2017 про внесення змін до Закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам. Його подано на заміну проекту № 5722 від 27.01.2017, ініціатори якого увійшли до нового авторського колективу. Очолює ж його голова профільного комітету (з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки), тому, як мінімум, підтримка комітету законопроекту гарантована.

Автори документа зауважують, що у багатьох містах країни склалася напружена ситуація із встановленням лічильників газу побутовим споживачам, оскільки в Законі «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» не визначено, які саме лічильники газу мають бути встановлені - індивідуальні чи загальнобудинкові.

Користуючись правовою невизначеністю, компанії, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території (оператори ГРС), почали масово встановлювати у багатоквартирних будинках загальнобудинкові лічильники (так їм простіше і дешевше). У результаті порушуються базові принципи нарахування плати за житлово-комунальні послуги: індивідуальність і відповідність фактичному споживанню.

Оскільки просто зобов'язати операторів ГРС установлювати індивідуальні лічильники не можна - у них немає для цього коштів, а включення усіх необхідних витрат до тарифу зробить його непідйомним, то автори законопроекту пропонують низку компромісних заходів:

- загальнобудинковий лічильник газу може бути встановлений тільки з відома співвласників багатоквартирного будинку;

- встановлення індивідуальних лічильників природного газу може здійснюватися на умовах співфінансування споживачів та оператора за рахунок тарифу на розподіл природного газу;

- операторам ГРС забороняється припиняти постачання газу до багатоквартирного будинку в разі незгоди його співвласників із встановленням загальнобудинкового лічильника;

- строк остаточного переведення споживачів, які використовують газ тільки для приготування їжі, на лічильники переноситься на три роки - на 01.01.2021; донині оплата повинна нараховуватися за нормами споживання, встановленими Кабміном;

- введення в експлуатацію новопобудованих або реконструйованих багатоквартирних житлових будинків здійснюється тільки за наявності індивідуальних лічильників газу. Введення в експлуатацію об'єктів виробничого та невиробничого призначення здійснюється тільки за наявності вузлів обліку природного газу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини