Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Держпродспоживслужбі обіцяють підготовку регулювання нагляду за новою процедурою до квітня 2018 року

1 грудня 2017, 13:17
185
0
Реклама

18 травня 2017 р. Верховна Рада прийняла Закон № 2042-VIII «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин». Він передбачає, що заходи державного контролю здійснюються у формі аудиту, інспекції, передзабійного та післязабійного огляду, відбору зразків, лабораторного дослідження (документальної перевірки, перевірки відповідності, фізичної перевірки). У межах заходів держконтролю здійснюється і моніторинг.

Закон набуває чинності 4 квітня 2018 р., і керівник Держпродспоживслужби Володимир Лапа повідомив, що до зазначеної дати відомство забезпечить розробку та затвердження всієї необхідної правової бази для держконтролю.

Одним з нововведень, передбачених Законом, є позапланові перевірки та контроль без попередження. Чинник несподіванки не поширюватиметься на аудит та інші випадки, коли попередження є необхідною умовою забезпечення ефективності державного контролю. Держконтроль може здійснюватися позапланово у разі виявлення невідповідності або появи обґрунтованої підозри щодо невідповідності, а також в інших зазначених законом ситуаціях.

Володимир Лапа пообіцяв розробку довгострокового плану державного контролю, у межах якого перевірки господарюючих суб'єктів можуть здійснюватися без попередження. Документ розроблятиметься з урахуванням європейського досвіду. Зараз же плани перевірок передбачають обов'язкове інформування тих, кого перевіряють, що, на думку чиновника, дає змогу недобросовісним суб'єктам зловживати ситуацією.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини