Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Стали відомі особливості електронного обліку деревини

24 листопада 2017, 16:10
252
0
Реклама

Нещодавно в уряді анонсували реалізацію чергового заходу по боротьбі з тіньовим ринком лісу - електронний облік сировини. За допомогою цього IT-рішення чиновники планують забезпечити поліцію можливістю оперативно перевіряти легальність заготівлі та транспортування деревини на основі даних із системи обліку. Чиновники обіцяли, що для цього не буде необхідності зупиняти лісовози - поліцейським достатньо зробити онлайн-запит, вказавши дані з бирок на деревині або держномер транспортного засобу. Ці дані дадуть змогу дізнатися, хто заготівник деревини, хто має право її перевезення, куди і кому перевозиться круглий ліс.

Спочатку планувалося, що цей пілотний проект буде запущено по закінченні жовтня, але Мінагрополітики 22 листопада оприлюднило лише проект відповідної урядової постанови.

Документ передбачає, що під деревиною маються на увазі лісоматеріали, деревні хлисти та ялинки новорічні. Технічну можливість їх перевірки забезпечуватимуть кишенькові ПК - електронні термінали, обладнані модулями зв'язку, що забезпечують контакт із системою обліку. Обмін інформацією в системі здійснюватиметься з використанням Інтернету.

Внесення інформації в систему буде обов'язковим для всіх постійних лісокористувачів під час здійснення заготівлі та реалізації деревини. До системи вноситиметься інформація про:

- спецдозволи на використання лісових ресурсів;

- породу, характеристики та призначення деревини;

- договори на заготівлю та реалізацію деревини;

- місця завантаження і розвантаження деревини;

- транспортний засіб.

Відомості системи формуватимуться за чотирма видами обліку - поколодним, штабельним, партійним і поштучним.

Адміністратором системи виступатиме відомче держпідприємство, а користувачами - органи держвлади та місцевого самоврядування, постійні лісокористувачі та представники бізнесу, що отримали доступ до системи. При цьому Держлісагентство буде власником системи і програмних засобів, стане забезпечувати функціонування, а також моніторинг системи.

Постійний лісокористувач матиме доступ до системи на підставі платних договірних відносин з адміністратором. Він вноситиме до системи облікову інформацію, а також оформляти первинні та супутні документи з їх роздруком на мобільному принтері.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини