Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутатам належить вирішити питання підвищення безпечності споруд і будівельних виробів

17 листопада 2017, 17:33
190
0
Реклама

Комітет Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і ЖКГ рекомендував прийняти в першому читанні законопроект № 7151 «Про основні вимоги до споруд, а також умовах розміщення на ринку будівельних виробів». Документ спрямований на впровадження європейських вимог щодо забезпечення безпеки споруд і спрощення процедури підтвердження якості будівельних виробів.

На думку заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Льва Парцхаладзе, імплементація законодавства ЄС у сфері будівництва - це можливість використання нових технологій і рішень, забезпечення рівної конкуренції української та європейської продукції завдяки впровадженню єдиних вимог їх розміщення на ринку.

Законопроект визначає зобов'язання виробників, імпортерів та уповноважених представників, які розміщують на ринку будівельні вироби. Так, виробник складатиме декларацію технічних показників будівельного виробу згідно з регламентними технічними умовами або спеціальною технічною документацією.

У законопроекті відображено існуючу в ЄС організаційну структуру системи технічної апробації в будівництві та визначено її складові (орган технічної апробації, бюро з надання технічної інформації з питань будівельних виробів, комісія з технічного регулювання в будівництві). Функції учасників процесу технічної апробації мають бути уточнені підзаконними нормативно-правовими актами.

Така система працюватиме на ринкових засадах: органи технічної апробації працюють у конкурентному середовищі, і замовник зможе обрати, з ким йому співпрацювати. Надалі орган з визначення рівня або класу будівельного виробу укладе угоду з комісією з технічного регулювання в будівництві.

Як вказано в пояснювальній записці до законопроекту, його прийняття дасть змогу також посилити захист прав споживачів, зокрема шляхом підвищення рівня обізнаності про якість та безпечність споруд, будівельних виробів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини