Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Самовільне використання землі може нести серйозні бізнес-ризики

13 листопада 2017, 11:30
184
0
Реклама

Столичні прокурори повідомили про судове провадження щодо повернення в комунальну власність земельної ділянки вартістю близько 12 млн грн. У цьому епізоді відбулося фактичне земельне рейдерство - самозахоплення землі без процедури зміни власника. Причому тут фактичний землекористувач і не ставив за мету отримати у власність землю - на щастя для міської громади, відповідні спроби не здійснювалися.

Правоохоронці встановили, що підприємство самовільно використовує земельну ділянку площею близько 3,6 тис. кв. м. На цій території було розміщено виробничі приміщення - пункт охорони, СТО й автостоянка. Прокурори кваліфікували цей факт як самовільне використання земельної ділянки внаслідок того, що Київрада не приймала ніяких рішень про передачу земельної ділянки у власність або користування цьому підприємству.

Незабаром після того, як про самовільне землекористування стало відомо прокуратурі, підприємство отримало позов про витребування спірної ділянки від незаконного користувача і звільнення його від зведених там будов. Таким чином, замість очікуваного доходу від використання площ підприємство, найімовірніше, зазнає збитків у зв'язку з демонтажем конструкцій і приведенням земельної ділянки в первісний вигляд.

Враховуючи нерідкі випадки самовільного захоплення нерухомості, не втрачають актуальності питання антирейдерської профілактики та захисту. Фізичний контроль краще доповнити відстеженням змін у реєстрі нерухомості за допомогою електронних засобів.

Таку можливість надає спеціальний сервіс SMS-Маяк, запущений на технічній базі «ЛІГА:ЗАКОН». З його допомогою про зміни в реєстрі нерухомості можна оперативно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також сповіщенням у кабінеті користувача. Контролюючи реєстраційні дії щодо свого майна, власник зможе швидко відреагувати на незаконні дії та запобігти спробам рейдерського захоплення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини