Столичні прокурори повідомили про судове провадження щодо повернення в комунальну власність земельної ділянки вартістю близько 12 млн грн. У цьому епізоді відбулося фактичне земельне рейдерство - самозахоплення землі без процедури зміни власника. Причому тут фактичний землекористувач і не ставив за мету отримати у власність землю - на щастя для міської громади, відповідні спроби не здійснювалися.
Правоохоронці встановили, що підприємство самовільно використовує земельну ділянку площею близько 3,6 тис. кв. м. На цій території було розміщено виробничі приміщення - пункт охорони, СТО й автостоянка. Прокурори кваліфікували цей факт як самовільне використання земельної ділянки внаслідок того, що Київрада не приймала ніяких рішень про передачу земельної ділянки у власність або користування цьому підприємству.
Незабаром після того, як про самовільне землекористування стало відомо прокуратурі, підприємство отримало позов про витребування спірної ділянки від незаконного користувача і звільнення його від зведених там будов. Таким чином, замість очікуваного доходу від використання площ підприємство, найімовірніше, зазнає збитків у зв'язку з демонтажем конструкцій і приведенням земельної ділянки в первісний вигляд.
Враховуючи нерідкі випадки самовільного захоплення нерухомості, не втрачають актуальності питання антирейдерської профілактики та захисту. Фізичний контроль краще доповнити відстеженням змін у реєстрі нерухомості за допомогою електронних засобів.
Таку можливість надає спеціальний сервіс SMS-Маяк, запущений на технічній базі «ЛІГА:ЗАКОН». З його допомогою про зміни в реєстрі нерухомості можна оперативно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також сповіщенням у кабінеті користувача. Контролюючи реєстраційні дії щодо свого майна, власник зможе швидко відреагувати на незаконні дії та запобігти спробам рейдерського захоплення.