Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Незабаром вирішиться доля реформування корпоративного управління у банках

7 листопада 2017, 11:25
193
0
Реклама

У квітні у Верховній Раді було зареєстровано законопроект № 5592-д щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів. Документ, серед іншого, передбачає вдосконалення порядку емісії цінних паперів, системи розкриття інформації на фондовому ринку, корпоративного управління в АТ. Законопроект був прийнятий у першому читанні 20 червня і на сьогодні чекає свого подальшого просування за парламентською процедурою.

Коментуючи цей документ, директор департаменту ліцензування Нацбанку Олександр Бевз днями зазначив, що законопроект закладає основи реформування корпоративного управління банків. Він зауважив, що новий закон дасть змогу банкам самостійно обирати форму капіталу. Крім того, зміна в регулюванні корпоративного управління банків призведе до посилення ролі наглядової ради, збільшення квоти незалежних директорів і посилення вимог до них.

Законопроект № 5592-д передбачає, що тепер банки зможуть самостійно вирішувати питання залучення публічних форм капіталу. Але чиновник підкреслив, що оскільки у банках присутній значний публічний інтерес, стандарти розкриття інформації та корпоративного управління мають залишатися на тому рівні, як і для публічної компанії.

За словами О. Бевза, така гармонізація банківського й акціонерного законодавства підтримується банками.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини