Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держгеокадастр посилює земельний контроль

7 листопада 2017, 10:22
202
0
Реклама

У 2017 році Держгеокадастр відновив перевірки дотримання земельного законодавства, які не здійснювалися з вересня 2014 року після скасування Державної інспекції сільського господарства, що виконувала ці функції.

У відомстві уточнили, що повноваження щодо здійснення державного контролю за використанням земель вони фактично отримали наприкінці 2016 року. Проводити перевірки почали тільки в лютому 2017 року через необхідність формування спеціальних структурних підрозділів у Держгеокадастрі та його територіальних органах.

Чиновники також назвали найбільш поширені порушення земельного законодавства: самовільне захоплення земельних ділянок, їх використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу.

Нагадаємо, перший замміністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов 19 жовтня повідомив про те, що Міністерство виступає за повне скасування мораторію на перевірки в наступному році. Водночас він зауважив, що система перевірок має перейти на ризик-орієнтовані показники ефективності, що дасть змогу бізнесу бути більш обізнаним у процедурі та результатах перевірочного заходу. Варто зазначити, що Міністерство є одним з державних органів, що найбільш тісно взаємодіють із бізнесом. У зв'язку з цим його позиція може бути вагомим аргументом, коли вирішуватиметься питання про долю мораторію на перевірки.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини