Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Визначено нові норми фізіологічних потреб населення в основних харчових речовинах та енергії

30 жовтня 2017, 13:15
1618
0
Реклама

Базою прожиткового мінімуму є вартість достатнього для нормального функціонування та збереження здоров'я організму набору продуктів харчування і мінімального набору непродовольчих товарів і послуг, необхідних для основних потреб людини.


Критерієм формування набору продуктів харчування є нормативи фізіологічної потреби організму людини в їжі виходячи з її хімічного складу та енергетичної цінності, з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я. Такий набір формується Міністерством охорони здоров'я з дотриманням принципів забезпечення дітей повноцінним харчуванням для фізичного та соціального розвитку організму, підтримання працездатності дорослих, а також підтримання повноцінного функціонування організму людини похилого віку.


Згідно з цими приписами Закону «Про прожитковий мінімум» МОЗ наказом від 03.09.2017 № 1073 затвердив Норми фізіологічних потреб населення України в основних харчових речовинах і енергії. Серед визначених у документі нормативів роботодавцям варто особливо звернути увагу на класифікацію груп і коефіцієнтів фізичної активності працездатного населення згідно з орієнтовним переліком спеціальностей.
Коефіцієнт фізичної активності даэ змогу розрахувати добові енерговитрати фізично активного дорослого населення, що дасть можливість визначити правильні обсяги харчування працівників конкретних спеціальностей. Таким показником керуються бюджетні установи (поряд з іншими нормативними документами з питань харчового забезпечення), і приватний бізнес також може його застосовувати (якщо немає інших спеціальних вимог).

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини