Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Харкові назрів конфлікт між міськрадою та прокуратурою з приводу незаконності виділення землі

20 жовтня 2017, 10:15
146
0
Реклама

Генеральна прокуратура повідомила про тривалий судовий розгляд з харківською міськрадою щодо низки епізодів передання земельних ділянок у власність фіктивним житлово-будівельним кооперативам. На думку прокурорів, міськрада, знаючи про незаконність своїх дій, продовжує оскаржувати судові рішення, хоча в результаті суд погоджується з правоохоронцями.

Як приклад прокурори навели епізод, коли в ході вивчення правомірності передання у приватну власність земельних ділянок, вони встановили незаконне надання міськрадою 2016 року обслуговуючому кооперативу у власність земельної ділянки.

Правоохоронці з'ясували, що зазначений кооператив не є житловим, а тому не мав права на отримання земельної ділянки у власність. Окрім того, відразу після отримання земельної ділянки у власність відбулися загальні збори кооперативу, на яких були змінені його засновники. Ними стали фізособи-підприємці та юридичні особи, які не перебувають на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов.

У зв'язку з цим прокурори звернулися до суду з позовом про скасування незаконного рішення міськради, а також відповідної держреєстрації права власності на земельну ділянку та її повернення. Суди на всіх стадіях розгляду погоджувалися з аргументами прокуратури та відхиляли аргументи міськради; незаконність передачі земельної ділянки було остаточно доведено.

З огляду на це не втрачають актуальності питання контролю власної нерухомості з метою оперативної реакції на будь-які помилки або чиїсь умисні дії. Фізичний контроль краще доповнити відстежуванням змін у реєстрі нерухомості за допомогою електронних засобів.

Таку можливість надає спеціальний сервіс SMS-Маяк, запущений на технічній базі ЛІГА:ЗАКОН. За його допомогою про зміни в реєстрі нерухомості можна оперативно дізнатися через SMS-повідомлення, електронний лист, а також через сповіщення в кабінеті користувача.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини