Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк посилив вимоги до банків, що здійснюють операції з довірчого управління

18 жовтня 2017, 17:37
163
0
Реклама

Національний банк посилив вимоги до діяльності банків, які є управителями фондів фінансування будівництва (ФФБ) і здійснюють операції з довірчого управління. Нововведення набирають чинності завтра - 19 жовтня. Банкам, обсяг операцій за договорами довірчого управління яких становить від 50% сукупних активів банку, протягом 30 днів з дня набрання чинності цією постановою потрібно подати в НБУ план приведення протягом року своєї діяльності у відповідність до вимог, встановлених для спеціалізованих банків довірчого управління . Нові вимоги необхідно врахувати не тільки банкам, але й іншим учасникам довірчого управління в сфері фінансування будівництва - забудовникам та інвесторам.
НБУ переглянув підхід до визначення спеціалізованих банків довірчого управління. Відтепер банк набуває такого статусу, якщо обсяг операцій за договорами управління становить 50 і більше відсотків сукупних активів банку. Крім того, НБУ ввів норми, дотримання яких посилить контроль банків-управителів ФФБ за цільовим використанням коштів таких фондів. Зокрема, такий банк зобов'язаний мати внутрішньобанківське положення, в якому будуть зазначені процедури контролю за низкою критеріїв, серед яких цільове використання коштів, дотримання строків, обсягів і бюджету робіт тощо.
Нові вимоги також передбачають проведення кожних півроку аудиторських перевірок і подання до НБУ аудиторських висновків щодо цільового використання коштів ФФБ.
Відповідні зміни передбачені постановою НБУ від 18 вересня 2017 № 92, яка набирає чинності 19 жовтня (за винятком норми щодо визначення спеціалізованих банків довірчого управління, яка набирає чинності з 01.10.2018).

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини