Кіберполіція повідомила про викриття колишнього державного виконавця, який виступив пособником злочину, пов'язаного з реєстровим записом про об'єкт нерухомості в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Виявилось, що колишній чиновник, залишивши державну службу, не втратив доступу до держреєстру, що дозволило йому передати третій особі копію особистого ключа (логін і пароль) для проведення несанкціонованих дій. У результаті було незаконно знято накладений арешт стосовно об'єкта нерухомості - нежитлових приміщень.
Тепер поліція встановлює коло всіх осіб, причетних до скоєння злочину. Самому ж екс-чиновникові загрожує кримінальна відповідальність за несанкціоновані дії з інформацією, що обробляється в комп'ютерах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях, вчинені особою, котра має право доступу до неї.
У зв'язку з цим не втрачають актуальності питання антирейдерської профілактики та захисту, оскільки наведений приклад показав, наскільки вразливим може виявитися електронний реєстр нерухомості. Тому основним захистом нерухомого майна має бути його постійний юридичний і фізичний контроль. Правовий статус майна можна відстежувати шляхом звернення до реєстру нерухомості. Причому найзручніше контролювати зміни в реєстрі в електронному режимі.
Таку можливість надає спеціальний сервіс SMS-Маяк, запущений на технічній базі ЛІГА:ЗАКОН. За допомогою такого сервісу про зміни в реєстрі нерухомості можна оперативно дізнатися з SMS-повідомлення, електронного листа, а також через сповіщення в кабінеті користувача. Контролюючи реєстраційні операції щодо свого майна, власник зможе швидко відреагувати на незаконні дії та припинити спроби рейдерського захоплення.