Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Реєстр нерухомості виявився незахищеним від дій екс-чиновника

2 жовтня 2017, 15:58
180
0
Реклама

Кіберполіція повідомила про викриття колишнього державного виконавця, який виступив пособником злочину, пов'язаного з реєстровим записом про об'єкт нерухомості в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Виявилось, що колишній чиновник, залишивши державну службу, не втратив доступу до держреєстру, що дозволило йому передати третій особі копію особистого ключа (логін і пароль) для проведення несанкціонованих дій. У результаті було незаконно знято накладений арешт стосовно об'єкта нерухомості - нежитлових приміщень.

Тепер поліція встановлює коло всіх осіб, причетних до скоєння злочину. Самому ж екс-чиновникові загрожує кримінальна відповідальність за несанкціоновані дії з інформацією, що обробляється в комп'ютерах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях, вчинені особою, котра має право доступу до неї.

У зв'язку з цим не втрачають актуальності питання антирейдерської профілактики та захисту, оскільки наведений приклад показав, наскільки вразливим може виявитися електронний реєстр нерухомості. Тому основним захистом нерухомого майна має бути його постійний юридичний і фізичний контроль. Правовий статус майна можна відстежувати шляхом звернення до реєстру нерухомості. Причому найзручніше контролювати зміни в реєстрі в електронному режимі.

Таку можливість надає спеціальний сервіс SMS-Маяк, запущений на технічній базі ЛІГА:ЗАКОН. За допомогою такого сервісу про зміни в реєстрі нерухомості можна оперативно дізнатися з SMS-повідомлення, електронного листа, а також через сповіщення в кабінеті користувача. Контролюючи реєстраційні операції щодо свого майна, власник зможе швидко відреагувати на незаконні дії та припинити спроби рейдерського захоплення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини