Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Сьогодні - заявка на погодження будівництва, завтра - початок роботи

29 вересня 2017, 17:31
228
0
Реклама

Подавши документи, заявник повинен мати можливість вже на наступний день почати будівництво - такий курс у містобудівній сфері декларує уряд в роботі з громадянами та малим бізнесом. У зв'язку з цим керівник Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев прокоментував перші результати будівельної дерегуляції і анонсував подальші кроки уряду щодо мінімізації бюрократичних бар'єрів.
Ключовим документом в цьому напрямку став Закон № 1817, який передбачає, серед іншого, заміну декларування будівництва незначних об'єктів процедурою повідомлення. Причому зараз законодавство забороняє відмову в реєстрації і повернення повідомлення на доопрацювання. Головною умовою оформлення таких документів є наявність прав власності або користування земельною ділянкою, будівельного паспорта або містобудівних умов і обмежень, а також проектної документації. Таким чином вдалося вирішити проблему складності процедури подачі декларації будівництва малих об'єктів.
Ще одним дерегуляційним заходом став розвиток електронного урядування, завдяки чому вже дві з половиною тисячі об'єктів введені в експлуатацію через електронні системи (приватна забудова, малоквартирні будинки, адміністративно-побутові будівлі малого і середнього бізнесу). За словами чиновника, завдяки цьому також вдалося значно знизити кількість самобудов.
Крім того, керівник Держархбудінспекції зазначив, що новий порядок оформлення дозвільних документів за класом наслідків (незначний, середній, значний), а не за категорією складності об'єкта будівництва, став дієвим механізмом для запобігання порушень з боку забудовників. В результаті недобросовісні забудовники вже не мають можливості занижувати категорію складності і, користуючись декларативним принципом, подавати недостовірну інформацію.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини