У п'ятницю, 15 вересня, проект бюджету було формально (тому що не було жодного обговорення) затверджено цього ж дня, нібито він надійшов до Парламенту, де законопроект було зареєстровано за № 7000. Але картка законопроекту й сьогодні поки що не містить тексту самого документа, тому можна вважати, що Уряд постарався «для галочки» виконати свою обіцянку не порушувати норму Бюджетного кодексу й представити проект бюджету до 15 вересня.
Відомо, що Мінфін розробив бюджет-2018 на основі середньострокової бюджетної резолюції, увівши таким чином нову модель бюджетної політики - середньострокове бюджетне планування. Це дає змогу сподіватися, що в Україні з'являться передбачувана бюджетна політика, неперервність і спадкоємність бюджетного процесу та ефективний розподіл державних ресурсів.
Повідомляється, що доходи зведеного бюджету зростуть на 15 % і вперше перевищать 1 трлн грн (1118,8 мрлд грн). Стверджується, що зростання буде досягнуто не за рахунок збільшення ставок податків, а завдяки зростанню економіки. Але це не зовсім так: навіть якщо не збільшаться ставки, то бюджет-2018 розраховано за курсу гривні 30,1, а торішній - 27,2, зростання ж курсу на 10,7 % автоматично приведе до зростання низки податкових надходжень.
Зростання ВВП заплановано на 3 % (минулого року було 3-4 %), цільовий рівень інфляції на кінець року - 7 % (було 8,1 %), дефіцит бюджету - 2,4 % ВВП (було 3 %).
Мінімальну зарплату встановлено в 3723 грн. Витрати на соціальну допомогу збільшаться з 117,6 млрд грн до 122,7 млрд грн. Витрати на оборону й безпеку - з 143,6 млрд грн до 164,9 млрд грн.
На дорожню інфраструктуру планується виділити 44 млрд грн, на АПК - 7,3 млрд грн (підтримка фермерських господарств, розвиток тваринництва, здешевлення вітчизняної техніки тощо).
Освіта повинна отримати 217,5 млрд грн (хоча витрати в 54,6 млн грн на створення національної електронної платформи розміщення навчальних ресурсів є сумнівними).
Обсяг асигнувань, що спрямовуються до Пенсійного фонду, збережено на рівні 2017 року - в сумі 141,3 млрд грн.
Передбачено й кошти на проведення масштабної реформи ДФС. Вони підуть, зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази, підвищення заробітних плат тощо.
Депутати намагатимуться внести до бюджету свої правки, тому не виключено, що навіть ключові параметри бюджету можуть змінитися.