Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Державна допомога не повинна спотворювати умови ринкової конкуренції

18 вересня 2017, 09:01
212
0
Реклама

Підписавши Угоду про асоціацію з ЄС, Україна взяла на себе зобов'язання створити систему контролю державної допомоги суб'єктам господарювання за зразком існуючою в Євросоюзі. У системі має бути реалізовано два базові принципи: повна прозорість допомоги і неспотворення нею умов конкуренції.

Допомагати Антимонопольному комітету при впровадженні подібної системи будуть європейські фахівці у межах проекту ЄС, реалізація якого почалася 1 вересня. Керівником проекту став колишній голова підрозділу державної допомоги в Раді з конкурентної політики Литви. Проект розрахований на 36 місяців.

Також нагадаємо, що 2 серпня 2017 року набрав чинності Закон «Про державну допомогу суб'єктам господарювання». У ньому визначено поняття незначної державної допомоги. Процес її надання й отримання контролює АМК. Тому в Комітеті нагадали суб'єктам господарювання, які хочуть отримати таку допомогу, що вони мають подати до АМК певні відомості про свою діяльність. Постачальники ж державної допомоги зобов'язані щорічно звітувати перед АМК. Це визначено Порядком подання Антимонопольному комітету інформації про чинну державну допомогу суб'єктам господарювання, затвердженим розпорядженням АМКУ від 28.12.2015 № 43-рп.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини