Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Енергетикам і комунальникам пропонується механізм досудового врегулювання спорів

11 вересня 2017, 09:01
165
0
Реклама

Комісія розробила проект Правил врегулювання спорів, що виникають між суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг. У пояснювальній записці галузевий регулятор зауважує, що згідно з нормами Господарського і Господарського процесуального кодексів підприємства й організації, які порушують чужі майнові права та законні інтереси, зобов'язані відновити їх, не чекаючи пред'явлення претензії. Проте ця норма є швидше декларативною, оскільки не передбачені санкції за її невиконання порушником. Тому потерпілим необхідно пред'являти порушникам претензії або звертатися за захистом до суду.

Водночас Господарський процесуальний кодекс установлює, що
сторони застосовують заходи досудового врегулювання господарських спорів за домовленістю між собою. Проте такі домовленості на практиці досягаються дуже рідко, тому НКРЕКП і вирішила запропонувати себе як організатора й арбітра такого врегулювання.

У проекті йдеться, що до ухвалення рішення по суті спору комісія може проводити: попередні слухання, позапланові перевірки відповідно до порядку контролю за дотриманням ліцензіатами вимог законодавства та ліцензійних умов, направляти сторонам спору повідомлення про те, що не встановлено порушення відповідача.

Само ж врегулювання починається з того, що сторона, яка вважає, що її права або
законні інтереси порушено, звертається до іншої сторони з письмовою претензією. Такі претензії повинні реєструватися і враховуватися всіма підприємствами або ФОП. Претензія розглядається протягом 10 робочих днів з дня отримання.

Якщо під час розгляду спору шляхом переговорів сторони не досягли згоди, одна із сторін має право звернутися до НКРЕКП з метою досудового врегулювання спору. Роботу цю регулятор виконує безкоштовно.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини