Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

«Миронівський хлібопродукт» змінить тип холдингової компанії

31 липня 2017, 16:35
337
0
Реклама

Рішенням позачергових зборів акціонерів MHP S.A. (Люксембург) холдингова компанія «Миронівського хлібопродукту» змінить тип товариства із societt anonyme (акціонерне товариство) на societas europaea (європейська компанія), а компанію буде перейменовано на MHP SE. Відповідне повідомлення було опубліковане на Лондонській фондовій біржі (LSE). Раніше компанія повідомляла, що зміна типу товариства не відобразиться на структурі її акціонерного капіталу.

Для чого акціонери прийняли таке рішення?

Європейська компанія (інша її назва - Європейське акціонерне товариство) на сьогодні вважається найбільш прогресивною формою ведення бізнесу в державах - членах Євросоюзу. Основним нормативно-правовим документом, що регулює аспекти її створення та функціонування, є Регламент Ради Європи № 2157/2001 від 08.10.2001 «Про Статут європейської компанії».

Мета SE, у формулюванні Європейської комісії, полягає в тому, щоб «дозволити компаніям здійснювати свою діяльність на території ЄС за одними і тими самими правилами з однаковою системою управління та системою звітності». Інакше кажучи, це процедурно простий і вигідний спосіб (з погляду оптимізації витрат) ведення бізнесу в кількох країнах Європи паралельно, що дає можливість перегрупувати наявні активи підприємства.

За задумом творців, SE має сприяти формуванню великих підприємств з великим економічним потенціалом, щоб вони могли успішно конкурувати на світових ринках з американськими та японськими компаніями.

Серед принципових відмінностей SE від національних компаній - законодавчо закріплена можливість змінювати свою юридичну адресу в межах Євросоюзу без ліквідації компанії за колишнім місцем реєстрації (тобто захист активів компанії, що випливає з можливості зміни податкового резиденства).

Європейська компанія створюється всередині країн - членів ЄС, проте брати участь у ній можуть і підприємства, що мають головні офіси поза Євросоюзом. При цьому новоутворена компанія має відповідати повною мірою вимогам її створення, знаходитися територіально в Євросоюзі, а також мати міцні зв'язки з економікою ЄС. Цей виняток з правил прийнято в Бельгії, Чехії, Данії, Фінляндії, Греції, Італії, Люксембурзі, Норвегії, Польщі, Іспанії, Словенії, Словаччині та Великобританії.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини