Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Дані містобудівного кадастру можуть стати загальнодоступними

3 липня 2017, 16:21
183
0
Реклама

3 липня Комітет з питань будівництва, містобудування і ЖКГ рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект про забезпечення загальнодоступності даних містобудівного кадастру (№ 2395а від 17.07.2015).

Ініціатори законопроекту (група народних депутатів) у пояснювальній записці говорять про те, що вказана обмеженість доступу до інформації кадастру, зокрема, призвела до виникнення в містах масової незаконної забудови. Забудовники порушують законодавство, будівельні норми, державні стандарти, споруджують об'єкти без дотримання містобудівних норм тощо. Місцева влада часто пасивна в цьому питанні, а проведенню громадського контролю якраз і заважає закритість кадастру.

Однак розкриття інформації допоможе не лише вдосконаленню контролю, але й сприятиме розвитку будівельного ринку в містах шляхом посилення чесної конкуренції забудовників.

Законопроектом пропонується внести зміни до ст. 22 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо забезпечення надання доступу до даних містобудівного кадастру (крім даних, що містять інформацію з обмеженим доступом), шляхом оприлюднення на офіційному сайті уповноваженого органу містобудування та архітектури, зокрема у формі відкритих даних, на відповідному веб-порталі.

Варто зазначити, що цей законопроект просувається до розгляду в сесійному залі із значними труднощами. Першу його версію було обговорено та відправлено профільним комітетом на доопрацювання лише через 16 місяців після реєстрації. Другу версію було подано в січні поточного року. Коли законопроект буде розглянуто в першому читанні, сказати неможливо, хоча до порядку денного Ради його було включено ще в лютому 2016 року.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини