Верховна Рада України 23 лютого відхилила законопроект № 1800 «Про ломбарди та ломбардну діяльність», який був спрямований на врегулювання економічних, правових та організаційних принципів створення ломбардів і проведення ними ломбардної діяльності. Серед ключових положень законопроекту:
1) нове визначення поняття ломбарду та ломбардної діяльності;
2) запровадження вимоги щодо створення ломбардів у формі господарського товариства;
3) чітке врегулювання порядку проведення ломбардами діяльності з надання фінансових кредитів і діяльності із зберігання майна, встановлення вичерпного переліку іншої діяльності, яку мають право здійснювати ломбарди;
4) визначення вимог до приміщень, в яких може здійснюватися ломбардна діяльність, кредитних договорів, договорів застави і правил ломбардної діяльності, а також вимог до власного та статутного капіталів ломбардів;
5) визначення принципів створення та діяльності добровільних об'єднань ломбардів;
6) встановлення шестимісячного перехідного періоду для приведення у відповідність до ломбардів своєї діяльності у разі прийняття цього законопроекту.
За словами секретаря Парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Максима Полякова, на сьогоднішній день сектор ломбардної діяльності в Україні регулюється тільки підзаконними нормативними актами, хоча в 2016 році в країні діяло 467 ломбардів і близько 4,5 тис. їх відокремлених підрозділів. Активи ломбардів за останні два роки збільшилися вдвічі - до 3,3 млрд грн. На користь законопроекту висловився і весь профільний комітет Парламенту.
Проте законопроект не набрав потрібного мінімуму голосів. У народних обранців причиною тому послужила, зокрема, недосконалість умов проведення ломбардної діяльності, які передбачені законопроектом, та недостатній правовий захист клієнтів таких установ.