Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зупинено сертифікацію насіння:

8 грудня 2016, 16:30
157
0
Реклама

У зв'язку з ліквідацією Держсільгоспінспекції та створенням ДП із сертифікації виникає «вікно» тривалістю у два місяці, коли сертифікація насіння в Україні абсолютно зупиниться, як заявляють в Аграрній конфедерації України. Очікується, що ДП запрацює лише з 1 лютого 2017 року, а видавати перші сертифікати на насіння зможе з середини місяця.

Аграрна бізнес-спільнота надіслала відкритий лист до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана. У листі стверджується, що під загрозою опиняється весняна посівна 2017 року. «Саме період із грудня по лютий є найбільш активним у сертифікації насіння - як виробленого на території України, так й імпортованого», - сказано у зверненні.

Копії звернення надіслано Міністру аграрної політики та продовольства України Тарасу Кутовому та Першому заступнику голови Державної інспекції сільського господарства України Юрію Заставному.

У вересні 2014 року було прийнято рішення про ліквідацію Держсільгоспінспекції. Її функції мали бути передані до Держпродспоживслужби. Однак протягом 2016 року Уряд прийняв кілька рішень про відстрочення передачі граничної чисельності працівників Держсільгоспінспекції та її територіальних органів до Держпродспоживслужби (яка продовжувала виконувати функції сертифікації). Востаннє строк було перенесено на 1 жовтня 2016 року.

Згідно з концепцією реформи в даній сфері, процедура сертифікації має здійснюватися через спеціальну бюджетну установу з філіями в кожній області, яку ще мають створити.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини