Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Мінімальна заробітна плата:

7.12.2016, 09:03
122
0

змінений порядок формування тарифної сітки
змінений порядок формування тарифної сітки

Кардинально змінено порядок і принцип розрахунку мінімальної заробітної плати в Україні. Верховна Рада України прийняла в цілому урядовий законопроект № 5130 про внесення змін до цілої низки законів. Перш за все, закон вносить зміни до законодавчих актів в частині приведення поняття мінімальної заробітної плати у відповідність з європейськими стандартами і світовою практикою.

Мінімальна заробітна плата встановлюється одночасно в місячному та погодинному розмірі. Передбачено новий порядок формування тарифної сітки оплати праці. У бюджетній сфері мінімальна тарифна ставка (посадовий оклад) буде встановлюватися Кабінетом Міністрів України. У небюджетної - підприємства будуть визначати тарифні ставки самостійно в колективних договорах. Однак, мінімальна тарифна ставка не може бути нижче прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Крім цього, внесені зміни до законів «Про пенсійне забезпечення», «Про основи захисту інвалідів» та інші, продовжують на період з 31 грудня 2017 тимчасовий порядок обмеження виплати пенсій працюючим пенсіонерам, а також зберігають максимальний розмір пенсій на рівні 2016 - 10740 гривень.


Увійдіть, щоб залишити коментар