Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Реформа охорони здоров'я:

2 грудня 2016, 18:10
203
0
Реклама

Кабмін прийняв постанову про госпітальні округи, як повідомила в. о. Міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. Кожну область буде розділено на госпітальні округи. До кожного округу висуватимуться мінімальні інфраструктурні вимоги: наявність однієї лікарні, що надаватиме інтенсивну допомогу, і двох лікарень, що надаватимуть планову допомогу.

За словами Уляни Супрун, рішення про майбутнє лікарень прийматимуться на місцях. Міністерство охорони здоров'я виступає проти закриття лікарень під час медичної реформи й розраховує, що вони будуть перетворені на інші установи соціального спрямування.

Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк повідомив, що постановою також визначаються нормативи кількості обслуговування пацієнтів. Так багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування 1-го рівня має обслуговувати не менше 120 тис осіб, а 2-го рівня - не менше 200 тис осіб.

Адміністративним центром госпітального округу визначається населений пункт, як правило, місто з населенням понад 40 тис. осіб, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня. Зона обслуговування госпітального округу окреслена так, щоб людину могли доставити в лікарню інтенсивного лікування протягом 60 хвилин. Радіус такої зони обслуговування не повинен перевищувати 60 км.

Міністерство охорони здоров'я повинно у місячний термін має затвердити примірне положення про госпітальний округ та до 1 лютого 2017 року внести до Кабміну проект нормативно-правового акту щодо затвердження переліку та складу госпітальних округів.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України затвердив концепцію реформи системи охорони здоров'я.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини