Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Виявлено монополістів на ринку

11 листопада 2016, 09:01
263
0
Реклама

Антимонопольний комітет України зафіксував ознаки монополізму на ринку приймання готівкових платежів від фізосіб за житлово-комунальні послуги в Ощадбанку, Укрпошти та ПриватБанку.

Антимонопольний комітет досліджував ринок в усіх обласних центрах із 1 січня 2015 року до 31 травня 2016 року включно. У період з 1 січня до 1 червня 2016 року включно було виявлено монополізм Ощадбанку з часткою 35% і більше в чотирнадцяти регіонах, Укрпошти - в семи, ПриватБанку - в чотирьох. Проведено це дослідження після отримання численних скарг через комісію, яку установи банків або пошти утримують із населення під час приймання платежів відповідно до своїх тарифів, тоді як комісійну винагороду за приймання платежів від споживачів закладено до тарифу. Згідно з підрахунками АМКУ загальна сума комісійних платежів 2015 року сягла 23,7 млн грн, а за п'ять місяців 2016 року - 18,2 млн грн.

Відповідно до законодавства до тарифу на послуги ЖКГ закладається вартість переказу коштів на рахунки підприємств - постачальників послуг. Виключення - послуга оплати постачання природного газу, для якої держава встановлює максимальний розмір комісії не вище 0,3%.

Регулятор пропонує встановити економічно обґрунтований розмір комісії за приймання платежів від українців або вжити заходів для складання договорів, які передбачали б зобов'язання постачальників послуг платити комісію за споживачів. Антимонопольний комітет має намір надіслати Кабміну пропозиції з удосконалення порядку приймання готівкових платежів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини