Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Медична реформа:

11 жовтня 2016, 09:05
169
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Міністерство охорони здоров'я презентувало концепцію реформи у сфері медицини.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Зокрема, передбачено, що переведення системи охорони здоров'я на страхову модель почнеться вже у 2017 році та триватиме 3 роки. Трансформація стартує із запуску сімейної медицини європейського зразка на базі існуючої первинної ланки української системи охорони здоров'я (поліклініки, амбулаторії, ЦПМСД).

Українці зможуть вільно обирати сімейного лікаря і педіатра для своїх дітей та підписувати з ним прямі угоди з чітко прописаним обсягом послуг, гарантованих і оплачених державою. У випадку, якщо пацієнта не задовольняє сімейний лікар, він зможе його поміняти. Сімейні лікарі видаватимуть довідки в дитячий садок, школу, басейн. Прив'язка до місця проживання скасовується.

Лікарі первинної ланки зможуть обрати будь-яку організаційну форму роботи - ФОП, поліклініки, амбулаторії та ЦПМСД. Робота оплачуватиметься за подушним нормативом залежно від кількості укладених лікарем угод і дотримання медичних протоколів лікування та діагностики.

Процедура ліцензування медичних практик буде прискорена, ДБН та СанПіН для відкриття медичних практик спрощені та гармонізовані з європейським законодавством. Також вже у 2017 році буде скасовано паперову звітність для лікарів первинної ланки.

Крім цього, у 2017 році буде запущено підготовку до реформування госпітальної ланки системи охорони здоров'я, розширення автономії медичних закладів, їх переведення на глобальний бюджет та оплату за результат, спрощення доступу до фінансування та інвестицій.

ПРОТЕ:

Можна очікувати, що докорінні реформи впроваджуватимуться все ж більш повільно. Найімовірніше, реально у 2017 році зміни будуть відчутні лише у населених пунктах, які будуть обрані як пілотні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини