Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

АМКУ оштрафував фармацевтів

15 вересня 2016, 09:01
199
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ

Антимонопольний комітет України прийняв рішення оштрафувати компанію «Алкон Фармасьютікалз ЛТД» (Швейцарія) та її фармацевтичних дистриб'юторів.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС

Комітет провів розслідування ціноутворення на лікарські засоби виробництва «Алкон». Препарати застосовуються для лікування складних офтальмологічних захворювань, зокрема, глаукоми, підвищеного внутрішньоочного тиску, катаракти, запалення, бактеріальних інфекцій очей, а також для полегшення симптомів синдрому «сухого ока». Антимонопольним комітетом було з'ясовано, що протягом 2011 - 2013 років компанії «Алкон Фармасьютікалз ЛТД», ТОВ «БаДМ», ТОВ «Вента ЛТД», ТОВ СП «Оптіма-Фарм, Лтд.» і ПрАТ «Альба Україна» здійснювали реалізацію ліків через процедури державних закупівель за цінами, що були вищими, ніж ціни реалізації в аптечні заклади.

Такі дії є порушеннями, передбаченими пунктом 1 частини другої статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій.

Відповідно до Закону АМКУ оштрафував зазначені компанії на загальну суму 1 млн 650 тис. 509 грн.

ПРОТЕ:

Звичайно тішить, що так активно борються з підвищенням цін на ліки п'ятирічної давнини. Але, за оцінками фахівців, в аптеках України в першому півріччі 2016 року ціни на ліки зросли на 18% порівняно з аналогічним періодом 2015 року.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини