Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ГРОШІ КОРУПЦІОНЕРІВ

10 грудня 2015, 09:05
173
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Президент підписав Закон про Нацагентство з питань розшуку активів, одержаних від корупційних та інших злочинів (законопроект № 3040).

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Законом передбачено механізм розшуку активів, які підлягають арешту, їх повернення та управління арештованими активами, а також визначено правові засади організації та діяльності відповідального за це окремого незалежного органу.

Згідно із Законом буде створено Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, - орган із широкими повноваженнями, високими гарантіями незалежності, який водночас має достатню кількість механізмів контролю з боку фахівців і громадськості, спеціально уповноважений на виявлення, розшук і управління кримінальними активами.

Основними завданнями Національного агентства, зокрема, будуть аналіз статистичних даних, результатів досліджень та іншої інформації щодо виявлення, розшуку та управління активами; здійснення заходів щодо виявлення, розшуку, оцінки активів за зверненням слідчого, прокурора, суду (слідчого судді); ведення Єдиного державного реєстру активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні.

Також Агентство братиме участь у представництві прав та інтересів України в зарубіжних юрисдикційних органах у справах, пов'язаних із поверненням активів, отриманих від корупційних та інших злочинів, до України.

Контроль за діяльністю Національного агентства здійснюватиметься через механізми громадської ради, комісії зовнішнього контролю (за аналогією з оцінюванням діяльності Національного антикорупційного бюро України) і щорічного оприлюднення докладного звіту про роботу Агентства у звітному році.

Створення агентства з повернення активів є однією з необхідних вимог для виконання Україною Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС.

Прийняття Україною європейських правил ефективного розшуку, менеджменту арештованих активів та їх конфіскації дозволить забезпечити ефективну співпрацю з європейськими органами кримінальної юстиції та повернути до України виведені злочинним шляхом активи.

ПРОТЕ:

Національне агентство має бути створене й почати свою роботу протягом трьох місяців із дня набрання чинності Законом.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини