Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ТРУДОВА МІГРАЦІЯ

13 жовтня 2015, 09:03
199
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 2330 «Про зовнішню трудову міграцію», яким пропонується встановити правові й організаційні основи держрегулювання зовнішньої трудової міграції і соцзахисту громадян України, які тимчасово виконували або виконують роботу за кордоном (трудових мігрантів), та членів їх сімей.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Згідно з проектом головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та реалізації держполітики у сфері зовнішньої трудової міграції буде Мінсоцполітики.

Також передбачається визначити права трудових мігрантів на належні умови праці, соціальний захист і возз'єднання сім'ї. Ці та інші права регулюватимуться законодавством держави перебування і міжнародними договорами України.

Трудові мігранти та члени їх сімей у період трудової діяльності за кордоном зможуть брати участь в загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні відповідно до законодавства України.

Законопроектом також пропонується встановити держконтроль і відповідальність за порушення вимог законодавства про трудову міграцію. Суб'єкти господарювання, що надають послуги з посередництва в працевлаштуванні на роботу за кордоном, засоби масової інформації, інші підприємства, установи та організації або фізособи, які поширюють недостовірну інформацію, пов'язану із зовнішньою трудовою міграцією, нестимуть відповідальність відповідно до закону.

ПРОТЕ:

У поточному варіанті проект носить, швидше, рамковий характер і вимагає прийняття змін до інших законів для того, щоб наповнитися реальним змістом.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини