ПРАВОВА ПОДІЯ:
Кабмін затвердив Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення госпдіяльності, яка підлягає ліцензуванню НКРЕКП.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Мається на увазі госпдіяльність із виробництва теплової енергії, її транспортування магістральними та місцевими тепловими мережами, постачання теплової енергії, централізованого водопостачання та водовідведення, виробництва, передачі, розподілу та постачання електроенергії, комбінованого виробництва теплової й електричної енергії, зберігання, транспортування, розподілу та постачання природного, нафтового газу й газу вугільних родовищ, транспортування нафти й нафтопродуктів. Про це йдеться в постанові від 5 серпня 2015 року № 565, якою також визначається періодичність проведення НКРЕКП планових заходів державного нагляду.
Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від ведення відповідної госпдіяльності є:
- вид господарської діяльності;
- масштаби госпдіяльності.
Відповідно до встановлених критеріїв суб'єкти господарювання належать до одного з трьох ступенів ризику.
Планові заходи держнагляду проводяться НКРЕКП з такою періодичністю щодо суб'єктів господарювання:
з високим ступенем ризику - не частіше одного разу на рік;
із середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на 3 роки;
з незначним ступенем ризику - не частіше одного разу на 5 років.
У разі якщо за результатами не менш як 2 останніх заходів держнагляду, проведених упродовж останніх 3 років, які передують плановому, не виявлено фактів порушення умов і правил ліцензованої діяльності, наступна планова перевірка проводиться не раніше ніж через установлений для суб'єкта господарювання відповідного ступеня ризику період, збільшений у 1,5 рази.
ПРОТЕ:
До кінця 2016 року заборонені перевірки суб'єктів господарювання, чий дохід за попередній рік не досяг 20 млн гривень.