Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

КАСОВІ ОРДЕРИ

12 червня 2015, 09:03
266
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

У листі № 50-01015/25464 Нацбанк розповів про порядок застосування касових документів та належного оприбуткування підприємцями готівки.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Порядок ведення касових операцій у національній валюті підприємствами (підприємцями) визначено Положенням, затвердженим постановою НБУ від 15.12.2004 р. № 637.

Підприємства (підприємці) здійснюють облік операцій з готівкою у відповідних книгах обліку (пункт 2.2 глави 2 Положення).

Главою 3 Положення встановлено порядок оформлення касових операцій. Зокрема, визначено, що прибуткові касові ордери та квитанції до них, а також витратні касові ордери та витратні відомості повинні заповнюватися бухгалтером.

Отже, до підприємців, які здійснюють свою діяльність без створення юридичної особи, не висуваються вимоги щодо оформлення касових операцій прибутковими та витратними касовими ордерами.

Крім того, відповідно до абзацу 4 п. 4.2 глави 4 Положення підприємці касові книги не ведуть.

При цьому фізособи-підприємці, окрім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізособи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат. У такій Книзі за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи і документально підтверджені витрати. Це визначено п. 1 Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізособи-підприємці.

Відсутність запису в Книзі обліку доходів і витрат про отриману підприємцем готівку є порушенням норм щодо обігу готівки.

ПРОТЕ:

Слід зазначити, що цей лист по суті є лише переказом досить давно чинних норм.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини