Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НОВИЙ ПОРЯДОК ВИДАЧІ ДОЗВОЛІВ

8 грудня 2014, 09:06
297
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Із 7 грудня працює Закон № 1252-VII, згідно з яким за отриманням дозвільних документів, що видаються всіма без винятку органами влади, треба буде звертатися в дозвільні центри на місцях. Те ж саме стосується і процедур переоформлення раніше виданих документів, видачі дублікатів, а також анулювання документів.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Завдяки цьому не доведеться їздити до Києва за отриманням дозвільних документів.

Одночасно закріплено, що виключно законами (а не підзаконними актами) може встановлюватися перелік документів, що подаються для отримання документа дозвільного характеру, а також вимоги до них. Це скорочує можливості для ускладнення процедур в окремих владних структурах.

Ще один важливий нюанс - у Законі «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» з'явилася заборона на відмову в реєстрації декларації в тих випадках, коли початок здійснення діяльності можливий за декларативним принципом. Тобто знову-таки зменшуються можливості для свавілля чиновників.

Також тепер встановлено, що за замовчуванням дозвільні документи видаються безкоштовно і на необмежений термін. Змінити це правило може тільки пряма норма закону.

ПРОТЕ:

Держоргани здебільшого, незважаючи на 6-місячний проміжок перед набранням чинності Законом, не встигли привести свої акти у відповідність з ним. У результаті можливі труднощі з отриманням дозвільних документів за новою процедурою.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини