Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВИКОНАННЯ СУДОВИХ РІШЕНЬ

8 грудня 2014, 09:04
252
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Наказом № 1970/5 Мін'юст доповнив Інструкцію з організації примусового виконання рішень новим розділом, що регулює відновлення втраченого виконавчого провадження або його матеріалів.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Для відновлення втрачених матеріалів виконавчого провадження потрібна заява сторони. Відновленню підлягає навіть знищене виконавче провадження у разі винесення відповідної ухвали Європейським судом з прав людини.

У заяві про відновлення втраченого виконавчого провадження чи його матеріалів зазначаються: реквізити виконавчого документа; сторони провадження, їх місце проживання або місцезнаходження; обставини втрати матеріалів; мета відновлення. Також до заяви можуть додаватися документи або їх копії, що збереглися у сторони провадження. Копії можуть бути не завірені в установленому порядку.

За дублікатом виконавчого документа держвиконавець або сторони провадження можуть звернутися до суду або іншого органу, що видав такий виконавчий документ. Не пізніше наступного робочого дня з дня надходження дубліката держвиконавець виносить постанову про відновлення виконавчого провадження. Постанова надсилається стягувачу та боржнику не пізніше наступного дня.

ПРОТЕ:

Якщо втрата матеріалів виконавчого провадження сталася з вини недобросовісних дій державного виконавця, їх відновлення може затягнутися на тривалий період. У такому разі для ефективності заінтересованій стороні необхідно паралельно оскаржити дії виконавчої служби в адміністративному (у вищестоящі органи ДВС) або в судовому порядку.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини