Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВНУТРІШНЯ ТОРГІВЛЯ

3 грудня 2014, 09:02
262
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Фахівці Мінекономрозвитку розробляють проект Концепції реалізації державної політики розвитку внутрішньої торгівлі, яка допоможе збільшити товарообіг і забезпечити стійкий розвиток цієї сфери.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

У Міністерстві вважають, що основними проблемами внутрішньої торгівлі є невідповідність українського законодавства європейському, неузгодженість і суперечливість регуляторних норм і регламентних документів, недосконалість розподілу функцій і завдань між центральними та місцевими органами виконавчої влади. До негативних чинників також відносять значну частку тіньового ринку, недостатній розвиток форм самоорганізації бізнесу, нерівномірність розміщення торгових об'єктів у містах та сільській місцевості, високий рівень порушень прав споживачів та ін.

Тому для вирішення цих проблемних питань планується, передусім, удосконалити нормативно-правову базу, що регулює торгівельну діяльність і захист прав споживачів, відповідно до законодавства ЄС. Окрім цього, передбачається посилити відповідальність за порушення правил торгівлі, ліквідувати стихійну торгівлю, удосконалити державну цінову політику та поліпшити регулювання ціноутворення на соціально значущі товари та дитяче харчування. Також серед шляхів, які допоможуть подолати проблеми, що перешкоджають розвитку внутрішньої торгівлі, визначено розширення практики застосування безготівкових розрахунків, зменшення регуляторного тиску на підприємства торгівлі, забезпечення ефективного контролю за якістю та безпекою харчових і нехарчових продуктів, вдосконалення системи підготовки фахівців у сфері торгівлі та послуг.

Додатковим стимулом для розвитку стане також забезпечення розподілу функцій і завдань між центральними та місцевими органами виконавчої влади із запровадженням нових механізмів та інструментів. Це, наприклад, стосується розвитку торгівлі в регіонах за рахунок створення привабливих умов ведення бізнесу та ефективного контролю за діяльністю підприємств торгівлі, сприяння залученню інвестиційних і кредитних коштів у розвиток матеріально-технічної бази, впровадження інноваційних технологій у цій сфері, забезпечення доступності товарів для населення, підвищення конкурентоспроможності підприємств, підтримки національних виробників.

ПРОТЕ:

Головне, щоб нову Концепцію не спіткала доля багатьох її попередниць і держоргани реально виконували її положення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини