Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

КРИПТОГРАФІЧНИЙ ЗАХИСТ ІНФОРМАЦІЇ

1 грудня 2014, 09:02
167
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Держспецзв'язку затвердила Ліцензійні умови здійснення господарської діяльності з надання послуг у сфері криптографічного захисту інформації (далі - КЗІ). Відповідний наказ від 14.10.2014 № 531 набуде чинності 25 грудня 2014 року.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Ліцензійні умови встановлюють вичерпний перелік організаційних, кваліфікаційних та інших спеціальних вимог, обов'язкових для виконання при здійсненні госпдіяльності з надання послуг у сфері КЗІ (окрім послуг електронного цифрового підпису), торгівлі криптосистемами та засобами КЗІ. Ліцензуванню підлягають:

- послуги зі складання конструкторської та іншої технічної документації до криптосистем і засобів КЗІ;

- послуги з монтажу, налаштування, техобслуговування криптосистем і засобів КЗІ;

- торгівля криптосистемами, комплексами, обладнанням, пристроями, апаратурою, блоками, вузлами, модулями, інтегральними схемами та іншими засобами, спеціально призначеними для КЗІ;

- торгівля програмним забезпеченням, спеціально розробленим або модифікованим для розробки, виробництва або використання криптосистем і засобів КЗІ.

Крім того, наказом № 531 затверджено Порядок контролю за додержанням зазначених Ліцензійних умов, а також форму Акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання відповідних Ліцензійних умов.

ПРОТЕ:

Варто звернути увагу, що вимоги до суб'єктів, що надають послуги у сфері КЗІ, та суб'єктів, які займаються торгівлею засобами та системами захисту інформації, відрізняються. Також особливі вимоги встановлено до ліцензіатів, які бажають працювати у сфері захисту інформації, що становить державну таємницю.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини