Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВИМОГА БАНКІРІВ

1 грудня 2014, 09:00
160
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Незалежна асоціація банків України просить встановити перехідний період до 1 лютого 2015 року, протягом якого залишити незмінним і не поширювати дію нового режиму операцій з рахунків суб'єктів Криму на ті рахунки, які були відкриті до набрання чинності Законом про ВЕЗ «Крим».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Експерти зазначають, що набрання чинності постановою НБУ № 699 вже призвело до численних конфліктів банків з окремими категоріями клієнтів через вимушені блокування таким клієнтам доступу до власних коштів на відкритих у банках рахунках. Також у банків виникають значні технічні проблеми з приведення діяльності у відповідність з новими нормами.

Пропонується розробити окремий порядок роботи банків з суб'єктами Криму та відповідні зміни до нормативно-правових актів Нацбанку з метою належного врегулювання і роз'яснення низки проблемних питань.

Наприклад, зміна статусу резидентності вимагає закриття суб'єктами Криму старих рахунків і, за необхідності, відкриття нових. Такі дії передбачають обов'язкове надання клієнтом відповідних заяв до банку. Крім того, припинення надання банком певних послуг, передбачених чинним договором, на підставі якого відкрито рахунок, може стати неможливим внаслідок зміни статусу резидентності клієнта. Це може спричинити вимушене порушення банком умов договору.

ПРОТЕ:

Слід зазначити, що постанова № 699 не встановлює періоду, протягом якого можна було б внести зміни до чинних договорів або розірвати їх, не визначає строків закриття рахунків та механізму повернення коштів власникам рахунків тощо.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини