Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПОШТОВІ ПОСЛУГИ

27 листопада 2014, 09:04
171
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Чинне законодавство України у сфері поштових і кур'єрських послуг буде адаптовано до норм Євросоюзу відповідно до положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Для цього робочою групою Мінінфраструктури підготовлено план імплементації Директиви ЄС № 97/67/ЄС від 15.12.97, якою встановлено регуляторні рамки надання поштових послуг в ЄС.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Розроблений план імплементації передбачає комплекс нормотворчих і організаційних заходів, зокрема підготовку проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про поштовий зв'язок», який встановлюватиме процедуру дотримання Україною зобов'язань перед ЄС у сфері поштових і кур'єрських послуг.

Так, йдеться про запровадження процедури ліцензування у сфері універсальних послуг поштового зв'язку, забезпечення їх фінансування за умови дотримання тарифних принципів і прозорості обліку витрат на надання таких послуг. Також буде посилено функції національного органу регулювання щодо встановлення стандартів якості для надання універсальних поштових послуг і системи їх дотримання.

Крім того, для виконання зобов'язань України перед ЄС необхідно гармонізувати технічні стандарти, зокрема, з контролю якості, а також відкоригувати термінологію, вживану в поштовому зв'язку.

Запровадження міжнародних правових норм сприятиме розвитку внутрішнього ринку поштових послуг і поліпшенню якості обслуговування споживачів.

ПРОТЕ:

Існує висока ймовірність того, що адаптації українського законодавства у сфері надання поштових послуг до норм Євросоюзу доведеться чекати довго. Адже відведений термін на впровадження положень вищезгаданої Директиви ЄС є досить великим - 2 роки після набрання чинності Угодою про асоціацію. Можливо, він буде використаний повністю.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини