Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЗОЛОТОВАЛЮТНІ РЕЗЕРВИ

26 листопада 2014, 09:03
161
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Національний банк України оптимізував структуру міжнародних резервів. Повідомляється, що це пов'язано з синхронізацією структури міжнародних резервів і зовнішньої позиції країни.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

НБУ у вересні 2014 року вирішив збільшити частку долара США в резервному кошику, оскільки структура торгового балансу країни становить 70,3% в доларах США, 15% в євро. Крім того, 77,7% валового зовнішнього державного боргу номіновано в доларах США, в євро - 11,2%, у СПЗ - 5,8%.

Останнім часом спостерігалася значна волатильність світових валютних ринків, пов'язана зі зміцненням позицій долара США щодо інших світових валют. Тому Нацбанк вирішив зменшити частку золота у валютних резервах до 8%. З цією метою на міжнародних ринках було продано 0,46 млн тройських унцій золота за долари США. Відповідно, частка золота в міжнародних резервах скоротилася до 7,9%.

ПРОТЕ:

Як повідомляють іноземні ЗМІ, Україна продала третину золотовалютних резервів через загрозу дефолту. У кінці жовтня у країни, як і раніше, було 26 тонн золота, що на 14 тонн менше, ніж у вересні, про що свідчать дані МВФ. Чи триватиме цей тренд надалі, поки не зрозуміло.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини