Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

ІПОТЕКА В КРИМУ

24.11.2014, 09:03
73
0

Формування резервів за активними банківськими операціями для іпотеки
Формування резервів за активними банківськими операціями для іпотеки

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Національний банк України уточнив норми формування резервів за активними банківськими операціями для іпотечних кредитів, об'єктом яких є нерухомість, розташована в АР Крим. Про це йдеться у постанові Нацбанку від 19 листопада 2014 року № 727.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Законом про ВЕЗ «Крим» встановлено, що протягом строку тимчасової окупації примусово переміщена особа звільняється від обов'язку погашення основної суми іпотечного кредиту та нарахованих відсотків за ним, якщо об'єктом іпотеки є майно, розташоване (зареєстроване) на території, яка після укладення такого іпотечного договору була тимчасово окупована.

У зв'язку з цим постановою № 727 вноситься зміна до глави 1 розділу 2 Положення про порядок формування та використання банками України резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями, затвердженого постановою Правління Нацбанку від 25.01.2012 № 23. Таким чином, передбачено право банків класифікувати зазначені вище іпотечні кредити за категорією якості, визначеною банком на дату початку тимчасової окупації вказаної території.

ПРОТЕ:

У НБУ чекають, що введення такої норми пом'якшить негативний вплив тимчасової окупації частини території України на фінансовий стан банків-кредиторів.


Увійдіть, щоб залишити коментар