Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЗА МЕЖАМИ «СІРОЇ ЗОНИ»

19 листопада 2014, 09:06
146
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Суттєві корективи щодо територій проведення антитерористичної операції вніс Указ Президента України № 875/2014, яким введено в дію рішення РНБО про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях. У документі, зокрема, прописано евакуювати з не підконтрольних Україні територій державні підприємства, установи та організації, їх філії, персонал (за згодою) і, за можливістю, майно.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

На практиці цей процес, ймовірно, виражатиметься головним чином в тому, що бюджетні установи змінять свою юридичну адресу: де-факто більшість із них вже давно припинили свою діяльність, а їхнє майно було привласнене невстановленими особами з оголошенням про націоналізацію або без такої.

Юристи прогнозують, що бізнесу, який втратив частину активів на Донбасі, але все-таки зберіг свою присутність на іншій частині України, доведеться поступово переносити центр своїх інтересів на території під українським прапором: переоформляти банківські рахунки у банках за межами «сірої зони», відновлювати і подавати звітність до евакуйованих органів або просто змінювати юридичну прописку, платити податки в українську казну і поступово нормалізувати свою роботу і звикати до мирного життя.

Варто зазначити і те, що українські суди в порядку зміненої територіальної підсудності продовжать розглядати справи за участю фізичних та юридичних осіб, зареєстрованих в не контрольованих Україною районах Донецької та Луганської областей. Але питання виконання судових рішень на непідконтрольних територіях залишається відкритим, оскільки евакуйовані органи ДВС не зможуть отримати доступ до активів на не підконтрольній українській владі території.

ПРОТЕ:

Експерти попереджають: не підконтрольна Україні територія, найімовірніше, буде все більше занурюватися в «сіру зону». Вже зараз на цих територіях немає представників українських органів влади та міліції, не функціонують держустанови. Найближчим часом банки припинять своє функціонування, банкомати і карткові рахунки не обслуговуватимуться. А так звані податки і побори, що стягуються сепаратистами, в очах держави залишаються не більше ніж бандитським віджиманням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини