Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

СИТУАЦІЯ НА ДОНБАСІ

18 листопада 2014, 09:06
151
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Президент України Петро Порошенко Указом від 14 листопада № 875 ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 4 листопада 2014 року «Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Кабінету Міністрів доручено невідкладно забезпечити встановлення порядку надання гуманітарної допомоги населенню Донецької та Луганської областей; забезпечити припинення діяльності на окремих територіях в зоні АТО державних підприємств, установ та організацій; евакуацію працівників (за згодою); вивезення майна та документації; переведення держслужбовців і посадових осіб місцевого самоврядування на роботу в іншу місцевість.

Мін'юсту доручено невідкладно вжити заходів для забезпечення переміщення в інші регіони України органів і установ Державної кримінально-виконавчої служби України, засуджених та осіб, взятих під варту, а також внести пропозиції щодо амністії осіб, що відбувають покарання в цих установах і засуджені за злочини невеликої та середньої тяжкості.

Міненерго доручено невідкладно забезпечити проведення ремонтних і відновлювальних робіт на об'єктах енергетики Донецької та Луганської областей, що зазнали руйнувань та пошкоджень, а також провести комплекс необхідних ремонтних і відновлювальних робіт на об'єктах газо- і теплопостачання.

Кабміну надано місяць на розроблення та внесення на розгляд Верховної Ради України законопроекту про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо особливостей взаєморозрахунків Державного бюджету України з місцевими бюджетами.

Також необхідно опрацювати питання про введення особливого порядку обліку платників податків і сплати ними податків, зборів до бюджетів при здійсненні госпдіяльності на окремих територіях в районі АТО.

Національному банку України пропонується вжити в місячний строк заходів припинення обслуговування банками рахунків, у тому числі карткових, відкритих суб'єктам господарювання всіх форм власності та населенню на окремих територіях АТО.

ПРОТЕ:

На жаль, Закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» не мав того стабілізаційного ефекту, на який розраховував Президент, і буде визнаний таким, що втратив чинність.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини