Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

АДМІНІСТРУВАТИ ПДВ БУДУТЬ ПО-НОВОМУ

30 жовтня 2014, 09:05
216
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Кабінет Міністрів затвердив Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Затверджений Порядок визначає механізм відкриття і закриття рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ, особливості складання податкових накладних і розрахунків коригування кількісних та вартісних показників до податкових накладних у такій системі, а також механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків.

Так, передбачено, що електронний рахунок відкривається платнику ПДВ Казначейством автоматично на безоплатній основі.

Електронні рахунки відкриваються виключно на підставі реєстру платників податку, який ДФС після присвоєння особі індивідуального податкового номера платника податку направляє Казначейству. У такому реєстрі зазначаються найменування або прізвище, ім'я та по батькові платника податку, податковий номер або номер і серія паспорта (для ФОП, що мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), індивідуальний податковий номер платника податку і дата реєстрації його платником податку.

Датою початку здійснення платником податку операцій з використанням електронного рахунка є дата реєстрації його платником податку (для платників податку, зареєстрованих до 1 січня 2015 року, - 1 січня 2015 року).

Казначейство направляє ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття. Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка.

Порядок набуває чинності з 1 січня 2015 року.

ПРОТЕ:

Можна чекати, що в перші місяці після початку роботи нового Порядку виникне чимало питань щодо його застосування.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини