Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЗМІНИ У СФЕРІ ВЕТКОНТРОЛЮ

17 жовтня 2014, 09:01
164
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Держпідприємництво пропонує внести зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризику від здійснення господарської діяльності, яка підлягає державному ветеринарно-санітарному контролю та нагляду, та Порядку видачі ветеринарних документів.


ВПЛИВ НА БІЗНЕС:


Зокрема, регулятор стверджує, що прийняття запропонованих змін дозволить створити диференційований підхід для проведення перевірок суб'єктів господарювання, що підлягають державному ветеринарно-санітарному контролю (залежно від ступеня ризику від здійснення господарської діяльності) та зменшити кількість перевірок.


Так, наприклад, до Критеріїв оцінки ступеня ризику від здійснення господарської діяльності, яка підлягає державному ветеринарно-санітарному контролю та нагляду, Держпідприємництво пропонує внести декілька змін. Регуляторна служба впевнена, що при поділі суб'єктів господарювання за ступенями ризику потрібно враховувати виключно їх господарську діяльність, а не об'єкти, на яких ця діяльність здійснюється. Більше того, критерії оцінки ступеня ризику не можуть містити такі слова, як можливість виникнення, оскільки допустимість виникнення будь-чого не визначає ризики в певній сфері господарської діяльності. Також Держпідприємництво пропонує визначити контролюючий орган, уповноважений проводити перевірки.

Щодо Порядку видачі ветеринарних документів, то регулятор звернув увагу, що Держветфітослужба планує доповнити документ новим поняттям «харчові продукти», однак не зрозуміло, в яких випадках та на які саме продукти харчування підприємцям необхідно отримувати ветеринарні документи: на всі рослинні продукти, сільгосппродукцію або необроблені харчові продукти тваринного походження.

ПРОТЕ:

Держветфітослужбу найближчим часом буде розформовано, а її функції буде передано новостворюваній службі з безпеки харчових продуктів. Тому, найімовірніше, критерії ризику навряд чи будуть переглянуті до завершення процесів реорганізації контролюючого відомства.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини