Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЕЛЕКТРОННІ ЗАКУПІВЛІ ПО-ЄВРОПЕЙСЬКИ

30 липня 2014, 09:03
160
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Керівництво Мінекономрозвитку заявило, що реформування системи державних закупівель відноситься до пріоритетних напрямів діяльності Міністерства. У зв'язку з цим робоча група зараз розробляє комплекс змін до законодавства, покликаних удосконалити наявний механізм державних закупівель.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Реформування здійснюватиметься з урахуванням міжнародних зобов'язань України, що проявить себе серед іншого в приведенні законодавства, яке регулює цю сферу, у відповідність з вимогами законодавства Європейського Союзу. Так, однією з провідних цілей розробників реформи є впровадження електронних закупівель. Це, на думку експертів, повинно стати одним із найефективніших інструментів зниження рівня корупції в цій сфері. Таке твердження базується на грузинському досвіді, де впровадження подібної системи дозволило перетворити державні закупівлі на ефективний і вільний від корупційного чинника правовий механізм.

ПРОТЕ:

Не варто забувати і про багатий український досвід реформування системи держзакупівель. Кожна реформа супроводжувалася обіцянками подолати корупцію в цій сфері. Дійсно, багато схем відійшло в минуле. Інша справа, що кожного разу з'являлися нові варіанти незаконного збагачення. Тому доводиться з великою часткою скептицизму сприймати обіцянки Мінекономрозвитку, хоча й дуже хочеться вірити, що вони будуть виконані.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини