Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Верховний суд: немає клієнта - немає перевірки

20 серпня 2018, 08:45
182
0
Реклама

Суть справи: фіскальною службою неодноразово приймалися накази про проведення перевірки одного з ФОП. Проте при виїздах на адресу позивача, щоразу складались акти про невстановлення за місцем знаходження платника податків та неможливість розпочати позапланову виїзну документальну перевірку. Зрештою, податківці склали акт про результати документальної позапланової виїзної перевірки, в якому зазначили, що перевірка була проведена в приміщенні ДФС.

Суди всіх інстанцій вирішили, що податківці не мали права оформляти результати перевірки, адже порушили вимоги законодавства щодо встановлення фактичного місця знаходження позивача та належного оформлення його відсутності. Окрім того, перевірка, по суті, була невиїзною.

На доводи контролюючого органу щодо ухиляння позивача від зустрічі з працівниками ДФС з метою уникнення отримання письмових повідомлень про проведення документальної перевірки та ознайомлення з направленням на перевірку, підприємець надав довідки, відповідно до яких у період всіх запланованих перевірок перебував на стаціонарному лікуванні.

У своєму рішенні (ВС/КАС,справа №823/1294/17, 08.08.2018) Верховний суд визнав незаконними дії ДФС які, не вчинивши всіх необхідних дій при виявленні відсутності платника податків за визначеною адресою, оформили результати перевірки.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини