Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як можна уникнути позапланової перевірки?

24 вересня 2018, 11:57
311
0
Реклама

Суть справи: у відношення посадових осіб місцевої податкової інспекції, які здійснювали планову перевірку підприємства, було розпочато службове розслідування. Відповідно до вимог Податкового кодексу, стосовно цього платника податків повинні розпочати позапланову перевірку. Наказ про її проведення прийняв керівник місцевої ДПІ, стосовно посадових осіб якої здійснювалось розслідування. Підприємство просило суд визнати цей наказ нечинним, з огляду на те, що його повинен був прийняти керівник податкової служби вищого рівня.

Місцевий та апеляційний суди задовільнили позовні вимоги.

Колегія суддів Адміністративного суду ВС погодився з таким висновком.

Суд зазначив, що виключно орган вищого рівня може прийняти рішення про проведення позапланової перевірки платника податків у разі, коли стосовно посадових осіб органу нижчого рівня, які проводили його перевірку, розпочато службове розслідування або порушено кримінальну справу.

Відповідну постанову у справі №2а/0470/12690/12 ВС прийняв 21.08.2018. З її повним текстом можна ознайомитися в системі VERDICTUM.

***

Нагадаємо, що в ІПС ЛІГА:ЗАКОН міститься багато аналітичних матеріалів, присвячених окремим аспектам податкових перевірок. Наприклад, в розділі «Ситуації для бізнесу» можна прочитати про:

- «Фіскальні перевірки»;

- «Зустрічна звірка»;

- «Письмові запити податківців»;

- «Це податкова міліція? Ні, це фінансова поліція!».

У розділі «Алгоритми дій для бізнесу» можна знайти, наприклад, бізнес-схему про «Проведення зустрічних звірок органами Державної фіскальної служби України».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини