Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Каліфорнії жінки відвойовують місце в управлінні корпораціями

2 жовтня 2018, 10:27
174
0
Реклама

Компанії зі штаб-квартирою в американському штаті Каліфорнія відтепер не можуть бути очолювані суто чоловіками. Відповідно до нового закону, до складу ради директорів кожної публічної компанії має входити, як мінімум, одна жінка. У разі її непризначення до 2019 року на компанію накладатиметься штраф.

Закон ухвалено конгресом штату минулого місяця та підписано в неділю, 30 вересня, губернатором Джеррі Брауном «на захист та підтримку жінок, дітей та працюючих родин».

Новий закон також вимагає збільшити до кінця 2021 року присутність жінок у керівництві: дві жінки на п'ять директорів, три - від шести і більше.

Як повідомляє CNN, попри поширення даної практики в Європі (наприклад, в Норвегії встановлено найбільші квоти - в радах директорів великих компаній має бути 40% жінок), в історії США такий закон ухвалено вперше.

Нині більшість компаній, що входять до списку S&P 500, нараховують, щонайменше, одну жінку в своєму правлінні. Але, за даними PwC, лише близько чверті - більше двох.

Сенатор штату Каліфорнія Ханна-Бет Джексон заявила The Wall Street Journal минулого місяця, що «чверть публічних компаній в Каліфорнії досі не мають жодної жінки-керівника, попри численні незалежні дослідження про продуктивнішу роботу тих рад директорів, у складі яких працюють жінки».

«Якщо жінки складають понад половину населення і приймають більше 70% рішень щодо покупок, їх розуміння має вирішальне значення при обговоренні та прийнятті рішень, що впливають на корпоративну культуру, діяльність та прибутковість», - сказала вона.

Ілюстрація - кадр з фільму «Диявол носить Prada»

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини