Комітет з питань економічної політики рекомендує ВР прийняти у другому читанні та в цілому проект Кодексу з процедур банкрутства (№8060).
Проект було суттєво доопрацьовано. Всього від нардепів надійшло близько 1300 поправок, майже третина з яких не врахована через втрату актуальності, оскільки до другого читання було змінено структуру документа.
Тепер Кодекс складається з чотирьох книг. Одна із них загальна, дві присвячені банкрутству юридичних і неплатоспроможності фізичних осіб.
Ще одна визначає питання діяльності та самоврядування арбітражних керуючих. Передбачається створення єдиної Асоціації арбітражних керуючих, яка буде визначати стандарти професії, братиме участь в здійсненні допуску до неї, підвищенні кваліфікації та контролі за їх діяльністю.
Плвідомляється, що проект кодексу отримав підтримку Міжнародного валютного фонду, Світового банку, Нацбанку, Асоціації правників, банківської спільноти, арбітражних керуючих, представників експертного середовища.
Нагадаємо, що ВР прийняла цей законопроект за основу 20.03.2018. Детальніше про нього ми писали раніше.
***
Нагадаємо, що в ІПС ЛІГА:ЗАКОН містяться аналітичні матеріали, присвячені окремим аспектам банкрутства. Наприклад, в розділі «Ситуації для бізнесу» можна прочитати:
- «Два шляхи порятунку від банкрутства»;
- «Банкрут - майновий поручитель банку»;
- «Банкрутство боржника за кредитом».
У розділі «Алгоритми дій для бізнесу» можна знайти такі бізнес-схеми:
- «Процедура банкрутства фізичної особи - підприємця»;
- «Ліквідаційна процедура в межах банкрутства ФОП»;
- «Ліквідаційна процедура в процесі банкрутства юридичної особи».